Web sitemize SSL Sertifikası almak istediğimizde eğer cPanel kullanıyorsak buna bağlı olarak cPanel üzerinden CSR kodu oluşturmamız gerekecektir. Aşağıda ki adımları izleyerek cPanel üzerinden CSR kodunu oluşturabiliriz ve thesslstore.com üzerinden SSL Sertifika siparişinizi tamamlayabiliriz.

Öncelikle SSL manager’in kurulu olup olmadığını kontrol ediyoruz. Kurulu değil ise SSL manager’i kuruyoruz. Sizin kurma yetkiniz yok ise hizmet aldığımız yerden rica ediyoruz.

 

1. cPanel’ e giriş yaparak SSL/TLS Manager linkine tıklıyoruz.

 

 

 

 


2. Daha sonra Private Keys (KEY)’e tıkladık.

 

 

 

3. Tıkladıktan sonra karşımıza tıpkı aşağıdaki resimde yer alan şekilde bir pencere açılıyor. Sayfanın en altına inecek olursak domainlerimizin listelendiği yeri bulacağız.

 

4. SSL serfikasını aktif etmek istediğimiz domaini seçtikten sonra Generate butonuna basarak kodumuzu oluşturuyoruz. Cpanel bize bir kod verecek.

 

CSR kodumuzu gri alana yapıştırmalıyız.

 

 

 

5. Cpanel tarafından oluşturulan ve sadece oluşturduğumuz alan adına özel olan bu kod sayesinde bir çok işlemi yürütebileceğiz. Bu kodu saklamanızı öneririm. Size daha sonra da lazım olacak. Evet kodu kopyalayıp daha sonra, sayfanın en alt kısmında yer alan Return to SSL Manager linkine tıklayıp SSL manager a geri gidiyoruz.

 
 

6. Sayfada yer alan ve kırmızı çerçeve ile belirtilmiş olan sekme, yani CertificateSigning Requests ( CSR ) sekmesi ile işlemlere devam ediyoruz. Çerçeve ile belirtilen sekmeye tıkladıktan sonra karşımıza tıpkı aşağıda yer alan görselde ki gibi bir pencere çıkacak. Bu pencerede bizden istenilen tüm bilgileri eksiksiz bir biçimde doldurmamız gerekmekte.

 

7.  Bu bilgileri doldururken, hotmail ya da msn gibi e-mail adresleri girmemiz çok saçma olacaktır. Zeten kabul de edeceğini sanmıyorum. Size ait olan bir web sitesinde oluşturulan e-mail adresinizi girebiliriz. Ardından Generate tuşuna basarak CSR kodu oluşturabiliriz. Bu kod ile SSL sertifikasını alacak olduğumuz yerde sipariş işlemini gerçekleştirebiliriz.

Etiketlenmiş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>